sobota, 11 lutego 2017

Zabawy z drewnem

Zabawy z drewnem

W sobotnie południe, całkiem mroźne i słoneczne miałam okazję potowarzyszyć fotograficznie w wydarzeniu organizowanych przez TECHDETOX http://www.techdetox.pl/   i prowadzonym  przez Tomka z staredechy.pl.  Wydarzeniem były warsztaty pt. Zabawy z drewnem Na ul. Ślusarskiej 9 mieści się pracownia gdzie powstają rękodzieła, (idąc ulicą do pracowni, gdzieś na ścianie budynku miga mi  bardzo adekwatny napis do sytuacji i życiowych filozofii - ŻYJ W HARMONII) tam też udałam się w celu sfotografowania poczynań uczestników.
Już przy wejściu mijam grupę kobietek, które zajmują się obróbką drewna a w następnym pomieszczeniu spotykam grupę z wspomnianych warsztatów, wita mnie cudownych zapach, jedyny w swoim rodzaju – zapach drewna. Przez następne kilkadziesiąt minut obserwuję i fotografuję jak z kawałka drzewa powstaje piękny świecznik w iście rustykalnym stylu.
Przez ten czas faktycznie  można oderwać się od telefonu, czy laptopa i faktycznie uruchomić swoją wyobraźnię, dać upust swoim możliwościom estetycznym oraz pasji tworzenia, nie do opisania jest przyjemność dotykania drewna i poczucia jego faktury, zapachem można się odurzyć… Dość zaskakujące jest, że tak po prosu można zrobić sobie coś pięknego i niepowtarzalnego samemu, wszystkie materiały i narzędzia są dostępne na miejscu, cały czas oko Tomka czuwa nam pracami uczestników, sam Tomek przemieszcza się po pracowni z prędkością światła. Z warsztatów uczestnicy prócz świecznika mieli także zabrać ze sobą deskę do serwowania ( wykonana oczywiście przez nich) oraz.. zegar.  Domyślam się, że satysfakcja jest nie do opisania.

Nie są to ostatnie warsztaty i jeśli szukacie odskoczni od miejskiego życia miedzy pracą, domem a galerią handlową TECHDETOX ma kilka propozycji jak spędzić czas z korzyścią dla siebie, swojego rozwoju. Ponadto prowadzi w kierunku spotkania oraz zgody ze samym sobą. Warto zapoznać się ofertą na bieżący rok,  a już teraz zapraszam do galerii z dnia dzisiejszego.