niedziela, 9 października 2016

Agnieszka Osiecka - wspomnienie ....

Gdyby żyła miałaby dziś 80 te urodziny, wyobrażam sobie, że siedziałaby na bujanym fotelu z książką w ręce, otoczona wnukami i córką świętowała swój dzień. Zmarła w 1997 r. Jej córka Agata Passent, którą bardzo szanuje i czytam, załozyła fundację Okularnicy imienia Agnieszki Osieckiej. Na zdjęciach tom korespondencji między Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą z lat 1964–1966 pt. „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”.
Napisała ponad 2000 tekstów do piosenek i tym samym mimowolnie przenikneła do serc nawet nieświadomych odbiorców. Mnie osobiście najbardziej poruszył tekst "Oczy tej Małej" w wykonaniu Raz Dwa Trzyhttps://www.youtube.com/watch?v=qYUdE_d3Zpc .
Nazwiska jakie łącza się z Agnieszką Osiecką to Magda Umer, Marek Hłasko, Daniel Passent a nawet Adam Michnik.
Ula Ruciak napisała biografię artystki - to dla zainteresowanych i pragnących bardziej szczegółowych informacji.
Mnie cały czas frapuje dwojakość informacji jakie do mnie docierają i powoduja mieszane uczucia; ... nie wiem jak to do końca nazwać, z jednej strony kobieta kochliwa, peła wrażliwości i dostarczająca niezwykłych wzruszeń, osoba niezwykła, zaanagażowana, z drugiej strony alkoholiczka, która popełnia mocne błędy... Bardzo osobisty wywiad z jej córka Agatą można znależc pod poniższym linkiem,http://wyborcza.pl/1,76842,8726115,Coreczko__nie_ma_sprawy.… .
Świat nie jest czarno biały, ludzie tymbardziej, czasem się zastanawiam czy obecne czasy nie byłby łatwiejsze dla artystki przez łatwiejszy dostęp do informacji, leczenia i wiedzy jak sobie radzić z uczuciami.... z drugiej strony nie powstałoby wszystko czym nas obdarowała. Zostaję z tym mieszanym uczuciem lawirującym między podziwem a rozczarowaniem...#agnieszkaosiecka #agatapassent #danielpassent #razdwatrzy#oczytejmałej #jeremiprzybora